Odgrywanie ról- zabawki dla dzieci

Dzieci w każdym wieku bardzo lubią bawić się w odgrywanie ról. Na początku często naśladują rodziców, dziadków czy starsze rodzeństwo. Później, w miarę jak coraz lepiej poznają świat, zaczynają wcielać się w postaci z bajek albo przedstawicieli różnych zawodów. To bardzo rozwojowe zajęcie, który wymaga spostrzegawczości i zaangażowania ze strony dziecka. Warto wspierać te zabawy także dlatego, że doskonale rozwijają wyobraźnię.

Duże zabawki do odgrywania ról

zabawki dla dzieci duży wybór, które pomagają w odgrywaniu ról, to przede wszystkim meble i różnego rodzaju akcesoria. Bardzo popularne są drewniane kuchnie dla dzieci. Składają się z palników, piekarnika, zlewu i innych ważnych elementów dostępnych w każdej kuchni. Maluchy mogą udawać, że gotują i przygotowują posiłki.

Dziewczynki chętnie bawią się także domkami dla lalek i toaletkami. Zazwyczaj naśladują wtedy swoje mamy, które zajmują się domem, a także dbają o swój wygląd. Toaletka daje możliwość przejrzenia się w lustrze, uczesania włosów, pomalowania paznokci i zrobienia sobie bajkowego makijażu.

Chłopcy często marzą o swoim własnym warsztacie. Mają tam swój stolik i mnóstwo potrzebnych narzędzi, które mogą podpatrzeć w taty lub dziadka, a później bawić się swoimi odpowiednikami, w bezpiecznych warunkach.

Akcesoria do wcielania się w wymarzone role

Dziewczynki uwielbiają przebierać się za wróżki czy księżniczki. Wcielić się w ulubioną rolę pomagają piękne sukienki, skrzydełka, różdżki czy korony. Miłośniczce muzyki możemy natomiast sprawić mikrofon, przyszłej kucharce czapkę szefowej kuchni, a fryzjerce specjalną głowę do ćwiczenia wymyślnych fryzur.

Dla chłopca, który pragnie zostać strażakiem świetnym podarunkiem będzie strój strażacki, hełm i zabawkowa gaśnica. Jeśli interesuje go motoryzacja, warto postawić na składany tor wyścigowy z autami na akumulator albo baterie. Miłośnik malarstwa na pewno ucieszy się ze sztalugi, farb i fartuszka do malowania, a przyszły pilot ze zdalnie sterowanego samolotu.

Każde dziecko możemy wspierać w realizowaniu jego marzeń, już w dzieciństwie. Wystarczy wspomóc wyobraźnię kilkoma akcesoriami, żeby rozbudzić w dziecku nową pasję i zapewnić wiele godzin wspaniałej zabawy.